Wyłączona jest obsługa JavaScript.
Strona nie będzie w pełni funkcjonalna.

Kerbal Space Program

Najlepsza gra, w jaką kiedykolwiek grałem!

strona producenta

Moja przygoda z KSP zaczęła się od dziubania na Steam'ie w poszukiwaniu czegoś nowego. Tam trafiłem na Take on Mars, a poprzez recenzje tej gry właśnie na KSP.

Zabawę zacząłem od "legalnej inaczej" wersji 0.24. Dopiero po pewnym czasie dowiedziałem się, że istnieje demo. Później, aby docenić pracę meksykańskich programistów, nabyłem aplikację w sposób całkowicie prawidłowy. Mogę się odrobinę pocieszyć, że tą drogą nie tylko ja podążałem :)

Gra od razu mnie zachwyciła i wciągnęła na długie godziny (137h - kwiecień 2015r., 654h - listopad 2017r.).
W wielkim skrócie: budujesz statek kosmiczny/samolot/prom kosmiczny, próbujesz nim wystartować (niektórym udaje się bardzo szybko), a potem lecisz, choćby w kosmos. Możliwości jest mnóstwo. Frajdę daje zbudowanie czegoś zdolnego do lotu; później apetyt rośnie. Chcesz wylecieć, choć na chwilę, poza atmosferę, może na orbitę. Wreszcie na księżyc albo wręcz na inną planetę! Tam czekają kolejne wyzwania. Chyba najtrudniejsze, to lądowanie. Wchodzisz na orbitę, kierujesz się w stronę macierzystej planety i nagle... okazuje się, że masz za mało paliwa, aby powrócić! Nota bene, kłopoty z paliwem są baaardzo częste :)
Można grać w trybie kariery i piaskownicy. Części jest bardzo dużo. Do tego ogromna liczba modów. Istnieje mnóstwo filmów, także instruktażowych, na Youtube i aktywna społeczność, która zawsze służy pomocą. Zabawa jest przednia!

Nie można nie wspomnieć o "aspekcie edukacyjnym", że się tak wyrażę. Po kilku godzinach gry, o lotach kosmicznych wiedziałem więcej, niż po wszystkich lekcjach fizyki w szkole podstawowej i średniej razem wziętych!

Opracowanie: ©AG 2014 - 2020 Liczba gości online: 1. Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 r.